Zprávy - Messages - 1.4. 2009

Stanley, Falkland Islands

       1. duben 2009, Stanley Harbour


Po dvou týdnech plavby do Jižní Ameriky přistál Waterbird na Falklandech. Ne, není to ani Aprílový žert, ani úryvek z Cimrmana. Nejprve jsem zkusil Ushuaia v kanálu Beagle. Bouře od západu o tom nechtěly ani slyšet. Obeplul jsem tedy Isla de los Estados a zamířil do Magelanovy úžiny. Zdálo se, že gale od jihozápadu mi v tom pomůže. Brzy to však nebyl gale, ale storm (10B, v poryvech možná 11), pravděpodobně nejsilnější, jakou jsem dosud zažil. Mohl jsem pouze drifovat a když bylo po všem, byl jsem nedaleko Falkland. Dost bylo bojů s oceánem, uznávám, že vyhrál a jsem rád, že jsem někam doplul. Bylo to jako když běžíte nahoru po eskalátoru, který jede dolů. Máte šanci, je li krátký, ale zkuste to třeba na Náměstí Jiřího z Poděbrad... Lituji, že se tentokrát nesetkám s přáteli v Chile a v Argentině.


Důvodů k oslavám je stejně dost. Doplul jsem do Antarktidy i zpět a stálo to za to. Byla to ta správná plavba pro mě. Ze zážitků mohu žít do konce života. Děvčata se na mě smějí a chlapi občas chtějí znát můj názor. Jsem zvědav, co lepšího může život přinést :-)       April 1st 2009, Stanley Harbour


After 2 weeks of sailing to South America, Waterbird arrived to Falkland Islands. It sounds like a joke but it is true. First I tried Ushuaia in Beagle channel, the westerlies did not let me. After rounding Isla de los Estados I was heading to Magellan Strait. A southwesterly gale seemed to help me but it became a storm soon and all I could do was heave to. (I believe it was the most severe storm I have had so far). When the storm was over I was too close to Falkland Islands. Why to argue with the ocean I am happy I have arrived somewhere. It was like running up on down going escalator. You can make it if its short. This one was too long. I am sorry I will not see my friends in Chile and Argentina this time.


There is enough to celebrate anyway. I sailed to the Antarctic and back! I was enjoying it and I can say it was the right thing to do. I have fantastic experiences for the rest of my life. Girls are smiling at me and men sometimes want to hear my oppinion. I wonder what else the life can bring :-)


Daniel


Stanley, Falkland Islands, 1.4. 2009
Menu   Back