Cabo Verde

Ahoj všem,

po delší pauze, způsobené více než dvouměsíční rekonvalescencí na Kanárskych ostrovech poté, co jsem si zlomila tři obratlové výběžky, se budu ozývat opět z cesty.


Po krátké navštěvě Prahy, kde jsem většinu času strávila v lékařských ordinacích, jsem se vrátila na Kanárské ostrovy, kde již Daniel a Polárka čekali celí netrpěliví k další plavbě.


Z Gran Canarie jsme vypluli 28.1. ráno a přesně po 7 dnech plavby v silném a příjemném severovýchodním pasátu jsme dnes ráno dorazili na Kapverdské souostroví, ostrov Sao Vicente, město Mindelo. Urazili jsme 870 mil během 7 dní, perfektní výkon.


Zde se pár dní zdržíme na odpočinek, porozhlédneme se trochu po okolí, zkusíme navštívit aspoň ještě jeden ostrov a budeme pokračovat v plavbě přes Atlantik. Další zastávka bude už v Karibiku, namířeno máme nejdříve na ostrov Martinique. Cesta je to asi 2000 mil dlouhá. Pokud bude pasát stejně výkonný, bude i další úsek plavby prima. Tentokrát plujeme ve třech, vzali jsme jako posilu jednu Skotku. Spolu s pěkným počasím, které cestu taky usnadňuje, je to o poznání snazší plout ve třech.


Takže příště už z Martiniku.


Petra

Cabo Verde, 4.2. 2005Menu   Zpět