S/Y POLÁRKA, Praha


  Polárka  


Plachetnici Polárka postavil Rudolf Krautschneider za pomoci přátel v České Třebové v letech 1988-89. Loď je postavena pro oceánskou plavbu a je schopna plavby v nejtěžších podmínkách.


V letech 1990 - 1993 na ní Rudolf Krautschneider, Vojtěch Dlouhý a Julius Ecsi obepluli zeměkouli v pásmu Antarktis (O této plavbě vypráví R.K. v knize Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka). Později Polárka navštívila severní polární kraje. Loď dále sloužila pro prázdninové plavby dětí z českých a polských dětských domovů. Na Polárce pluli i lidé léčící se ze závislosti na návykových látkách.


Interiér Polárky je z překližky, je zde 9 lůžek a dostatek životního prostoru pro posádku i návštěvníky, zásoby a palivo. Specialitou na palubě jsou kamna na dřevo, které můžeme doplnit troubou na pečení chleba.


V dubnu 2004 vyplouvá Polárka na cestu kolem světa. Léto trávíme na Islandu a plavbou na ostrov Jan Mayen, začátkem září jsme připluli do Irska. Dále poplujeme podél západního pobřeží Irska, do Španělska a Portugalska a koncem října máme namířeno na Kanárské ostrovy a potom do Karibiku.


Loď, jejíž údržba a provoz byly nad naše možnosti, jsme prodali v Karibiku na jaře 2006.


Daniel Petrásek a Petra Kalvínská


Menu Our sailing with Polarka Další fotky