Curacao

Na největším z ostrovů Holandských Antil jsme strávili déle, než jsme předpokládali. Především proto, že jsme provedli generální opravu lodě. Také jsme našli čas na potápění (které je kolem ostrova moc zajímavé), výlety, plachtění a jiné radosti. Došli jsme také k rozhodnutí obrátit skoro o 180 stupňů a vydat se zpátky na St. Martin. Na cestu do Pacifiku nemáme dostatek prostředků a navíc na krku obrovskou loď, kterou nepotřebujeme. Chystáme se vydělávat peníze a - bude-li to možné- vyměnit loď za menší. 

 

 

Willemstad

Pontonový most

 

Starobylý pontonový most se otevírá několikrát denně. Kanálem projíždějí do přístavu na laguně záoceánští obři a malé jachty. Jednou z nich byla Polárka.


Z měst, které jsme v Karibiku navštívili je Wilhemstadt, především jeho starobylá část - Punda, nejevropštější a možná nejkrásnější. Historické holandské domy, velká synagoga, prý nejstarší na západní polokouli, kyvadlový pontonový most přes kanál - Swinging lady - pro ty, kteří mají čas a nepřetržitý trajektový provoz pro ty ostatní. Bezpočet obchůdků pro tisíce turistů z mamutích cruiserů, kteří zaplavují město téměř každý den a ospalé uličky bez kupujících, když žádný cruiser nepřijede. 

 

 
    Prodavač pracuje až tři měsíce než se vrátí domů.            Na tomto trhu nakupujete zboží přímo z paluby  

 

Na plovoucím trhu můžete nakoupit levné ovoce, zeleninu a ryby. Prodávají je venezuelští obchodníci přímo z palub svých lodí.


Pozoruhodné muzeum Kura Hulanda nabízí expozice afrických kultur, otroctví a dokonce i kolekci  asyrských vykopávek. 

 


Tory Island

 

 

 
    Panenky v muzeu Kura Hulanda            Domino  

 

Paní, která panenky vyráběla, vytvářela výrazy ostrovanů, které dobře znala.


<
Menu Další fotky Zpátky na palubu